Dentomania baner

Bonding zębów w Toruniu

Bonding zębów w Toruniu – bo tutejsi mieszkańcy kochają się uśmiechać!

Masz tysiące powodów, żeby się uśmiechać. Robisz to nieśmiało, bo chcesz ukryć swoje zęby? Pokaż światu swój piękny uśmiech, tak jak nasi pacjenci z Torunia, Bydgoszczy, Grudziądza, Brodnicy, Chełmna, Chełmży czy Inowrocławia. Dowiedz się, czym jest bonding i zastanów się, czy chcesz zmienić swój uśmiech na ładniejszy.

Co to jest bonding zębów?

Ostatnio modny Bonding zębów to nieinwazyjny zabieg polegający na nałożeniu na ich powierzchnię światłoutwardzalnego materiału – kompozytu. Nakładając na zęby żywicę kompozytową – czyli wykonując bonding – można szybko zamaskować defekty, poprawić kształt i rozjaśnić kolor. Jest to sposób na czarujący uśmiech – olśniewający dzięki estetycznemu uzębieniu.

Kiedy wykonuje się bonding zębów?

Naszą klinikę w Toruniu odwiedzają osoby, które marzą o szybkiej poprawie estetyki uśmiechu. Jesteśmy w stanie to zrobić, czego dowodem są pacjenci przyjeżdżający do nas aż z Inowrocławia, Grudziądza, Brodnicy, Chełmna, Chełmży czy Bydgoszczy.

Bonding to zabieg, który wykonujemy:

  • w przypadku drobnych defektów – wykonujemy np. bonding na krzywe zęby, aby ich powierzchnia była spójna z płaszczyzną całego łuku zębowego,
  • by przedłużyć lub poszerzyć zęby, co pozwala skorygować estetykę całego uśmiechu,
  • gdy doszło do ukruszenia lub pęknięcia zębów w wyniku urazu – za pomocą kompozytu      opracujemy koronę zębową tak, że nie sposób dostrzec ubytku,
  • u pacjentów z diastemą – przerwą między zębami,
  • by zamaskować przebarwienia zębów i trwale rozjaśnić zęby – warstwa materiału światłoutwardzalnego nałożonego na ząb ma jednolity, naturalny odcień.

Bonding można wykonać tylko na zdrowych zębach. Aby nałożyć materiał kompozytowy na koronę, należy wcześniej wyleczyć próchnicę.    

Jak przeprowadza się zabieg bondingu?

W naszej klinice korzystamy jedynie z wysokiej jakości materiałów – od renomowanych i cieszących się zaufaniem lekarzy dentystów i producentów. Każdemu pacjentowi poświęcamy maksimum uwagi, aby efekty zabiegu poprawiającego estetykę uzębienia były satysfakcjonujące.

Zabieg bondingu zawsze przeprowadzamy w kilku etapach – są to:

  • konsultacja lekarska i ocena stanu uzębienia pacjenta,
  • dobór odcienia żywicy kompozytowej pasującego do koloru naturalnych zębów,
  • profesjonalne oczyszczenie powierzchni zęba, jej wytrawianie (za pomocą wytrawiacza stomatologicznego) i przygotowanie do nałożenia żywicy,
  • nałożenie cienkiej warstwy bondu (specjalnej żywicy, która doskonale „skleja się” z powierzchnią korony), a następnie pokrycie jej materiałem kompozytowym – utwardzanym za pomocą lampy UV,
  • opracowanie utwardzonego materiału      (aby wygląd zęba był spójny z całym łukiem zębowym) i polerowanie warstwy kompozytu.

    Formularz kontaktowy - umów się na konsultację

    Wypełnij poniższy formularz. Oddzwonimy.

    Bonding – przed i po – czyli jakich efektów zabiegu można się spodziewać?

    Efektami zabiegu bondingu są:

    • oczekiwany kolor zęba lub zębów w stosunku do odcienia całego łuku zębowego,
    • wyrównana linia łuku zębowego,
    • brak szpar między zębami,
    • uzupełnienie ubytków powstałych po urazach – wypełnienie pęknięć i miejsc, w których doszło do ukruszenia korony,
    • nowy, estetyczny kształt zębów.

    Pamiętaj jednak, że bonding stomatologiczny może też poprawić Twoje samopoczucie. Piękne, równe zęby są po to, by je dumnie prezentować – na co dzień uśmiechając się od ucha do ucha.

    Bonding zębów – koszt zabiegu pomagający przywrócić piękny uśmiech

    To, ile kosztuje bonding zębów, zależy od zakresu zabiegu. Podczas wizyty w naszej klinice możemy zająć się jedną lub kilkoma koronami zębowymi.

    Bonding zębów – cena

    W naszej klinice za bonding jednego zęba zapłacisz 700 zł. Pamiętaj jednak, że jest to inwestycja nie tylko w piękne uzębienie, ale też w Twój dobry nastrój i pewność siebie. Podkreślamy również, że nie oszczędzamy na naszych pacjentach. Koszt bondingu obejmuje wykonanie licówki kompozytowej z nowoczesnych, trwałych i cieszących się uznaniem w środowisku stomatologicznym materiałów.

    Bonding zębów – opinie i zalety licówek kompozytowych

    Bonding zębów to zabieg:

    • nieinwazyjny – stomatolog nie ingeruje w strukturę zęba,
    • szybki – dentysta podczas jednej wizyty może widocznie poprawić estetykę łuku zębowego,
    • dający trwałe efekty – wykonane licówki kompozytowe przez długi czas zachowują pożądany kolor i zapewniają estetyczny kształt zębów.

    Bonding a licówki porcelanowe – co wybrać?

    Bonding cieszy się popularnością wśród klientów naszej kliniki stomatologicznej w Toruniu. Również ci, którzy przyjeżdżają do nas z Brodnicy, Bydgoszczy, Grudziądza,  Chełmna, Chełmży czy Inowrocławia chętnie wybierają go jako alternatywę dla licówek porcelanowych.

    Bonding:

    • jest tańszy niż licówki,
    • nie wymaga naruszenia powierzchni zęba – założenie licówek porcelanowych może wiązać się z mechanicznym opracowaniem korony zęba – z jej szlifowaniem,
    • to szybka procedura – często wystarcza jedna wizyta by już cieszyć się nowym białym uśmiechem               

    Co zatem będzie dla Ciebie lepszą opcją – bonding czy licówki?

    Bonding nie może być wykonywany u osób z większymi defektami estetycznymi uzębienia. By wyrównać łuk zębowy z bardzo krzywymi i zniekształconymi zębami, konieczne może okazać się leczenie ortodontyczne lub oszlifowanie zębów i założenie licówek porcelanowych. O tym jednak decyduje zawsze nasz stomatolog, który opracowuje indywidualny plan poprawy estetyki uzębienia dla każdego z pacjentów.

    Bonding i licówki porcelanowe nie sprawdzą się, gdy ząb jest mocno uszkodzony. W takiej sytuacji lekarz dentysta może zalecić wykonanie koron protetycznych.

    Twój uśmiech to najpiękniejsza ozdoba twojej twarzy. Jeżeli się go wstydzisz ze względu na nierówne czy przebarwione zęby, to może pomóc ci bonding. To nieinwazyjny, szybki sposób na poprawę wyglądu uzębienia – po tym zabiegu będziesz się uśmiechać bez kompleksów.

    Bonding – najczęściej zadawane pytania

    W naszej klinice stomatologicznej w Toruniu wyczerpująco odpowiadamy na wszystkie pytania dotyczące bondingu, tak aby pacjent był spokojny o przebieg zabiegu. O co najczęściej pytają osoby zainteresowane poprawą estetyki uśmiechu i licówkami kompozytowymi?

    Jak długo utrzymuje się bonding?

    To, ile utrzyma się efekt zabiegu, zależy od jakości materiałów wykorzystanych przez stomatologa oraz od nawyków pacjenta dotyczących higieny jamy ustnej. Bonding utrzymuje się na zębach zwykle od 3 do 10 lat. Po pewnym czasie może wymagać też polerowania, korekty lub wymiany    

    Jak wygląda bonding po 5 latach?

    To, jak wygląda bonding po 5 latach, zależy od w znacznym stopniu od pacjenta. Ci, którzy regularnie odbywają wizyty kontrolne u stomatologa, unikają spożywania produktów powodujących przebarwienia i stosują dobre nawyki higieniczne, mają duże szanse cieszyć się estetycznym efektem zabiegu przez wiele lat.

    Czy do bondingu piłuje się zęby?

    Podczas bondingu lekarz nie ingeruje w strukturę zęba      – nie opiłowuje jej. Jedynie wytrawia jej powierzchnię za pomocą wytrawiacza stomatologicznego. Służy to powstaniu mikroporów w szkliwie, które zwiększają przyczepność materiału kompozytowego.

    Co jest lepsze – bonding czy licówki porcelanowe?

    To, która z procedur stomatologicznych będzie korzystniejsza dla pacjenta, zawsze ocenia lekarz. Bonding jest tańszy, szybszy i nieinwazyjny. Jest za to trochę mniej trwały od porcelany i po pewnym czasie może wymagać przepolerowania, korekty, a nawet wymiany    

    Czego nie wolno po bondingu?

    Osoby, które przeszły bonding, powinny unikać lub zmniejszyć częstotliwość picia płynów powodujących przebarwienia żywicy kompozytowej. By licówki kompozytowe zachowały swój kształt, pod żadnym pozorem nie można używać ich jak narzędzi. Warto także unikać gryzienia bardzo twardych produktów, gdyż może to prowadzić do ukruszenia korony zęba.

    Czy po bondingu zęby są bielsze?

    Zęby po bondingu mogą być bielsze. Zabieg ten to sposób na ich wybielenie poprzez wykonanie licówek kompozytowych w odpowiednim odcieniu.

    Czy bonding uszkadza szkliwo?

    Bonding to nieinwazyjny zabieg. Nie niszczy struktury zęba i szkliwa.

    Czy bonding jest odwracalny?

    Bonding zębów to zabieg odwracalny. Licówki kompozytowe można „zdjąć” z zębów, kiedy np. przebarwią się lub wymienić na nowe.    

    Ile kosztuje bonding całej szczęki?

    Cena bondingu całej szczęki zależy od cennika kliniki. Jednak kosztorys tak rozległego zabiegu może być indywidualnie stworzony dla danego pacjenta. Zapytaj o aktualne promocje na bonding w formularzu lub na Facebook.

    Czy do bondingu można mieć krzywe zęby?

    Zabiegowi bondingu mogą poddać się osoby mające nieznacznie krzywe zęby. Licówka kompozytowa pozwala na wyrównanie kształtu korony, ale tylko w ograniczonym zakresie. Przy większych nierównościach koniecznie bywa leczenie ortodontyczne    

    Czy bonding się kruszy?

    Bonding to zabieg zapewniający trwały efekt. Jednak jeżeli po latach zacznie się kruszyć, należy umówić się na wizytę w celu korekty licówki kompozytowej. Bonding może także ukruszyć się, jeżeli pacjent używa swoich zębów jak narzędzi – otwiera nimi butelki z kapslami czy przegryza twarde materiały.

    Ile czasu robi się bonding?

    Czas trwania zabiegu bondingu zależy od specyfiki korekty uzębienia pacjenta. Wykonanie licówki kompozytowej na jednym zębie może zająć od 30 do 60 minut.

    Czy można zrobić bonding na martwym zębie?

    Bonding można wykonać na koronie bez ubytków próchniczych (można je jednoczasowo opracować). Dotyczy to także martwych zębów, które można zabudować licówką kompozytową.

    Czy do bondingu trzeba mieć zdrowe zęby?

    Aby móc wykonać licówkę na zębie, musi być on zdrowy. W przypadku, gdy na koronie znajdują się zmiany próchnicze, lekarz musi najpierw zająć się ich usunięciem.

    Czy bonding żółknie?

    Utrzymanie estetycznego koloru licówek kompozytowych zależy do nawyków pacjenta. Bonding może żółknąć od papierosów i barwników oraz w przypadku nieprzestrzegania zasad dotyczących utrzymania higieny jamy ustnej.

    Czy bonding może odpaść?

    Licówki kompozytowe nie odpadają. Jednak trwałość bondingu zależy – tak jak w przypadku naturalnych koron – w dużej mierze od nawyków pacjenta. Zdarza się, że bonding odpada na skutek używania zębów do innych celów niż gryzienie pokarmów.

    Czym się różni bonding od licówek porcelanowych?

    Bonding to materiał kompozytowy, który pozwala na wyrównanie koron zębowych i nadanie im pożądanego odcienia. Wykonuje się go podczas jednej wizyty w gabinecie. Licówki porcelanowe umożliwiają poprawę estetyki uśmiechu w przypadku poważniejszych defektów. Wykonuje je technik stomatologiczny.

      Formularz kontaktowy - umów się na konsultację

      Wypełnij poniższy formularz. Oddzwonimy.

      Dentomania Kontakt

      DENTOMANIA

      ul. Polskiego Czerwonego Krzyża 9/1
      87-100 Toruń

      Rejestracja

      tel. +48 502 259 977

      tel. +48 514 170 610

      biuro@dentomania.com.pl

      godz.: 8:30 – 19:00

      Zobacz na mapie